Talvicup 2017

Talvicup suunnistetaan Kemi-Tornio-alueen kortteleissa. Tule jahtaamaan rasteja lämpimässä seurassa kylmissä talvikeleissä!

 

AikaPaikkaOsoite ja opaskarttalinkkiKuntaSeurantaTuloksetVäliajat
15.1.Kivirannan kouluTapiolantie 8Tornio LiikaaPakkasta
22.1.Tervahalli, KarjalahtiTervaharjunkatu 14KemiSeurantaTuloksetVäliajat
28.1.Pudas, Tornion uimahalliLänsipohjankatu 24Tornio TuloksetVäliajat
19.2.VallitunsaariVirtatie 54KemiSeurantaTuloksetVäliajat
1.5.Keminmaan teollisuuskyläTeollisuuskylänraitti 21KeminmaaSeurantaTuloksetVäliajat

 

- Ilmaista hupia!

- Radat A 4-5 km ja B 2-3 km.

- Radoille pääsee lähtemään klo 11.00 – 11.30.

- Emit-leimaus, vuokraemitit kuuluu myös ilmaiseen hintaan.

- Mahdollisuus myös suunnistamiseen ilman aikaa.

- Cupin pistelasku ÖstraNatt-kaavalla. Pakkasraja pistelaskulle -20 astetta.

- Osallistuminen omalla vastuulla tieliikenne huomioiden.

- Varustus sään mukaan. Pakkasrajaa ei järjestämiselle ole.

HTML-tiedostoTuloksetKarjalahti2017.html (2 kB)
Karjalahden 22.1. osakisan EResults.
HTML-tiedostoVäliajatKarjalahti2017.html (16 kB)
Karjalahden 22.1. osakisan ESplits.
TekstitiedostoLopputulokset_Press_Vallitunsaari.txt (1 kB)
Vallitunsaaren 19.2. tulokset.
HTML-tiedostoVäliajat_Vallitunsaari_net.html (15 kB)
Vallitunsaaren 19.2. väliajat.
HTML-tiedostoWappurastitTulokset.html (7 kB)
Keminmaan teollisuuskylän 1.5. tulokset.
HTML-tiedostoWappurastitVäliajat.html (32 kB)
Keminmaan teollisuuskylän 1.5. väliajat.

Talvicupin loppupisteet 2017

LyhytYhteensä15.1.22.1.28.1.19.2.1.5.
Eevi Hasu S-20002105 88
Elias Tolvanen AlPi14068  
Elsa Hasu S-20001408  6
Anni Taulavuori S-200011  65 
Oiva Oikarinen S-20007   25
Susanna Sandberg S-20006   6 
Kiia Koskinen AlPi5  5  
Anu Rastas4   4 
Erkki Alakuijala S-20004    4
Sari Yliriesto4   4 
Tatu Palokangas AlPi40 4  
Niki Koskinen AlPi30 3  
Sakari Särkinen S-20003    3
Timi Koskinen AlPi20 2  
Valma Oikarinen S-20002    2
Riia Kuivas S-20001    1
Auguste Caby00    
Kaisa Palokangas AlPi00    
Karl-Erik Nyström SIF00    
       
Pitkä / Miehet      
Tero Taulavuori AlPi2408 88
Matti Oikarinen S-20002306566
Heikki Pietilä S-2000110335 
Hannu Lamminaho S-2000100334 
Raimo Höynälä AlPi9054  
Arttu Taulavuori AlPi8  8  
Ville Väkeväinen LänRa8   35
Markus Palokangas AlPi6  6  
Tomi Seppä HimU5 41  
Esko Juntunen S-20004    4
Sauli Tuomaala S-20004 1 12
Matti Pöntinen S-20003    3
Janne Ylimaula AlPi2   2 
Risto Luodonpää AlPi201 1 
Antti Kalapudas AlPi1  1  
Eero Oikarinen S-20001 1   
Hemmo Ahokoivu Pohjant1   1 
Markku Oikarinen S-2000101   
Markus Kallatsa LapVe1    1
Sami Mäkikyrö S-20001    1
Santeri Katainen1  1  
Arto Vilppola AlPi00    
Jarkko Hasu S-20000 0   
Marko Vapa S-200000    
       
Pitkä / Naiset      
Tarja Taulavuori AlPi2506883
Heidi Komu S-20002104548
Heidi Tolvanen AlPi16 56 5
Nina Frant S-200012 3 54
Niina Vaara AlPi100 46 
Venla Taulavuori AlPi808   
Anni Taulavuori AlPi6    6
Henna Hannila S-20003  3  
Anni Oikarinen S-2000202   
Mette Palokangas AlPi20   2
Hilja Haase AlPi1    1
Laura Kallatsa1    1
Marika Mäkikyrö S-20001    1
Saija Kuivas S-20001    1
Tuula Haase OH1    1
Tuula Laasanen S-20001    1
Kiia Koskinen AlPi00    
Pauliina Rantakeisu AlPi00